Czy można schudnąć bez wysiłku?

ODCHUDZANIE

Na pytanie „Czy da się schudnąć bez wysiłku?” muszę odpowiedzieć: NIE!!!

Na pytanie „Czy można się wspomóc w odchudzaniu?” mogę odpowiedzieć TAK!!!

Już chyba nikt nie daje się nabierać na hasła typu: „…chudnij 1 kg dziennie” albo „…ten produkt sprawi, że tłuszcz będzie się spalał w oczach” lub „rewolucja w odchudzaniu, dietetycy drżą o swoje posady”😊, itd. itp. Jak dotychczas bynajmniej tej rewolucji nie widać ☹. Niestety jest to trochę trudniejsze niż dotknięcie czarodziejskiej różdżki, za której przyczyną zbędne kilogramy się ulotnią.

Co sprawia najwięcej trudności w redukcji masy ciała?

Dla moich pacjentów, szczególnie aktywnych (zawodowo, rodzinnie, towarzysko, sportowo) jedną z najtrudniejszych elementów diety jest przygotowanie posiłków. Szczególnie, gdy nie ma pomocy ze strony domowników i pacjent musi przygotowywać jedzenie samodzielnie.

Ułatwienia bezskutecznie poszukiwane

W związku z tym, od dawna poszukuję produktu, który mógłby zaoszczędzić czas moich pacjentów. Jednak chodził mi o taki produkt, który będzie łatwy do przygotowania, a jednocześnie spełniał kryteria zdrowego posiłku. Ponieważ analiza wszelkich pojawiających się na rynku shake’ów, nie spełniała tych wymagań, w związku z tym nigdy żadnych nie rekomendowałam. Aż do czasu.

A może jednak?

Trafiłam na coś, czym jestem usatysfakcjonowana. Całkowicie naturalny. Unikatowe składniki, nieobecne w innych tego typu produktach. Na dodatek opatentowane i co najważniejsze, posiadające badania kliniczne, a to rzadkość w tej dziedzinie. Patrząc dalej – nie zawiera cukru. Bogaty odżywczo, a jednocześnie niskokaloryczny. I na dodatek smaczny. Można się nasycić. Odpowiedni dla wegan.

Przygotowanie polega na wymieszaniu z mlekiem lub napojem roślinnym. Można zmiksować ze świeżymi lub mrożonymi owocami.

Co to takiego?

SHAPE CODE® Slim Shake – całkiem smaczny shake, stanowiący uzupełnienie bądź częściowe zastąpienie codziennej diety, posiadający działanie wspomagające utratę nadmiernej masy ciała. A to m.in. za przyczyną regulowania hormonu głodu i sytości.

Który posiłek zastąpić?

Moim pacjentom proponuję koktajlem SHAPE CODE® Slim Shake zastąpić II śniadanie i podwieczorek, bo kaloryczność koktajlu jest odpowiednio zbliżona do tych posiłków.

SHAPE CODE® Slim Sha doskonale się również sprawdza jako lekki posiłek po treningu, bo zawiera właściwą do obudowy masy mięśniowej ilość białka (BCAA).

Co z resztą posiłków?

Śniadanie obiad i kolację moi pacjenci spożywają według sporządzonego planu żywieniowego.

Jakie zalecenia dla osób, które nie są moimi pacjentami?

Poniżej kilka porad, które pomogą uzyskać upragnioną utratę masy ciała, bez oszukiwania się, że wydarzy się coś co zrobi to za was.

Pocieszające jest, że nie trzeba wszystkich zaleceń wprowadzić jednocześnie. Nawet nie należy. Najlepiej wprowadzać zmiany po jednym punkcie i gdy wejdzie on w nawyk, przejść do kolejnego. To zmniejszy ryzyko porażki. Nie spowoduje zniechęcenia i uznania, że odchudzanie jest zbyt trudne. Nie należy przy tym nastawiać się na błyskawiczne efekty. Wszak lepiej regularnie chudnąć nawet 1 kg miesięcznie, niż regularnie tyle samo przybywać. Pomyślcie co będzie w każdym z tych przypadków za rok? A za 5 lat? 10?

Przy podjęciu takiego sposobu dochodzenia do prawidłowej masy ciała, możecie być pewni, że po pół roku każdy zauważy, że nastąpiła zmiana, a po roku koleżanka was nie pozna.

Natomiast ryzyko, że się zniechęcicie – jest minimalne.

Co trzeba zrobić?

  1. Niezdrowe posiłki na II śniadanie i podwieczorek zastąpić SHAPE CODE® Slim Shake. Szczęśliwi posiadacze wystarczającej ilość czasu mogą te 2 posiłki przygotować samodzielnie, odpowiednio je bilansując – do czego serdecznie zachęcam.
  2. Wyeliminować słodycze
  3. Zjadać 4-5 mniejszych posiłków, o tych samych porach
  4. Zamienić węglowodany proste (pieczywo białe, biały ryż, biała mąka i wszystko co z niej wytworzone) na węglowodany złożone (pełnoziarniste pieczywo i makarony, grube kasze, brązowy ryż)
  5. Wprowadzić do pozostałych 3 posiłków porcję warzyw w ilości stanowiącej ich połowę.
  6. Dodać do jadłospisu 2 porcje owoców.
  7. Wypijać 1,5 – 2,5 l płynów dziennie.
  8. Poprawić prace jelit przy pomocy niezastąpionego probiotyku (esencja probiotyczna), który pomoże wyprzeć z jelit bakterie sprzyjające przybieraniu masy ciała. Kupuję go z rabatem tutaj. Rabat nalicza się po zarejestrowaniu.

Ile można schudnąć?

Doświadczenie pokazuje, że wprowadzenie wszystkich w.w punktów żywienia, daje szansę na utratę masy ciała na poziomie 4 kg/mies. I to bez ryzyka efektu jojo. Więc warto.

Dodatkową utratę masy ciała można uzyskać poprzez codzienne ćwiczenie. Może to być kolejny punkt, do którego realizacji dojdziecie, po wprowadzeniu poprzednich. Do czego zachęcam.

Ile kosztuje takie śniadanko?

Koszt SHAPE CODE® Slim Shake to ok. 9 zł (cena klubowa przy zakupie opakowania 30 saszetek) – czyli nie odbiega od ceny posiłku przygotowanego ze zdrowych składników.

Gdzie można zakupić?

Najpewniej u producenta. Najtaniej będąc klubowiczem.

Tutaj więcej informacji o SHAPE CODE® Slim Shake

A tutaj zaproszenie do klubu – w celu uzyskania rabatu przy zakupie.

Z życzeniami ujrzenia w lustrze wymarzonego wizerunku

Dorota Włodzimirow

695 940176