O Mnie

Jestem dietetykiem i edukatorem żywieniowym. Uczę jak poprzez zdrowe żywienie zachować, poprawić a nawet przywrócić zdrowie.

Na co dzień troszczę się o prawidłową dietę szkoląc personel odpowiedzialny za żywienie zbiorowe,  edukując rodziców, prowadząc warsztaty z dziećmi, młodzieżą, seniorami.

Prowadzę też konsultacje indywidualne.

Dietetyka i zdrowe żywienie są moją pasją i interesowały mnie od zawsze. Ale kiedy odkryłam jak  mogą być skutecznym lekarstwem na wiele współczesnych problemów zdrowotnych – stałam się prawdziwą miłośniczką zdrowego odżywiania. Tak wielką, że zmieniłam zawód i po ukończeniu kolejnych studiów stałam się dietetykiem.

Jako mama czterech córek, przekonałam się, że zmianą sposobu żywienia można odzyskać utracone zdrowie, ustrzec się przed plagami współczesnej cywilizacji – chorobami dietozależnymi, otyłością, spadkiem odporności, a w konsekwencji skutkami ubocznymi leków farmakologicznych. Zarówno ja jak i moja rodzina jesteśmy zdrowi,  bo zaczęliśmy się zdrowo odżywiać.

Jak mówi stare porzekadło: „kiedy dieta jest zła lekarstwo jest bezużyteczne, kiedy dieta jest dobra lekarstwo jest niepotrzebne” stąd szukałam naukowych podstaw do wyboru właściwej diety w wielu współczesnych chorobach. Sama cierpię na nietolerancje pokarmowe, a dzięki dobrze dobranej diecie eliminacyjnej pozbyłam się wielu dolegliwości.

Doświadczeniem w pracy z dziećmi,  dzielę się z rodzicami, którzy powierzają mi żywienie swoich dzieci, często kilkumiesięcznych niemowlaków czy przedszkolaków. Odpowiednia dieta gwarantuje właściwy rozwój dziecka, uzyskanie prawidłowego wzrostu i wagi, a nawet poprawę wyników i parametrów medycznych.

Osobom z nadwagą lub dążącym do poprawy sylwetki pomagam w doborze właściwej diety, by długo cieszyły się nie tylko osiągniętymi efektami, ale i zdrowiem.

Prowadzę wykłady i warsztaty z zakresu właściwego żywienia zarówno wśród dzieci, młodzieży, rodziców, pracowników jak i osób starszych.

Wiem, że prawidłowe żywienia ma ścisły związek ze stanem zdrowia każdego człowieka, masą ciała, kondycją zarówno fizyczną jak i psychiczna oraz z samopoczuciem. Dlatego tak ważne jest, aby od najmłodszych lat uczyć zdrowych nawyków żywieniowych i kształtować właściwe preferencje smakowe, bo to co jemy od najmłodszych lat ma wpływ na nasz rozwój, stan zdrowia i sylwetkę w dorosłym życiu.

Pomoc w poprawie zdrowia poprzez żywienie oraz odnajdowaniu się w gąszczu sprzecznych informacji dotyczącego właściwego żywienia traktuję jako misję i swoją pasję.