Trzy pokolenia gotują razem

Postaw na rodzinę

Postaw na RODZINĘ – trzy pokolenia gotują razem. Świetna inicjatywa wiśnickiego przedszkola. Zrealizowana we współpracy z Urzędem Miejskim w Nowy Wiśniczu, ponieważ jak wszystkim wiadomo, Urząd nie od dziś wspiera zdrowie dzieci.

Miałam przyjemność realizować ten program. Przedszkolaki, mamusie, tatusiowie, babcie, rodzeństwo. Najważniejsze, że rodzinka mogła integrować się podczas świetnej zabawy. Dorośli mieli okazję zobaczyć swoje pociechy w akcji. Dzieci doświadczając wsparcia od najważniejszych dorosłych w ich życiu. Bo to nie lada gratka spędzić czas z rodzinką w przedszkolu.

Przepis na przyrządzane smakołyki można pobrać tutaj.

OLCHAWA

Nieco wiedzy i dużo wspaniałej zabawy.  Dzieci spisywały się wyśmienicie. Rodzice podziwiali i pomagali. Miło pożegnał mnie  Oliwier: „…a przyyyyjdzie pani jeszcze do naaaas…..?. Przeto muszę tam jeszcze powrócić 🙂

NOWY WIŚNICZ – oddział przy ul. Lipnickiej

Dzieci z radością gotowały z członkami swojej rodzinki. Najważniejsze, że wszyscy dopisali, albowiem żadne dziecko nie pozostało osamotnione.

 

 

MUCHÓWKA

Dziś wspaniały dzień w przedszkolu w Muchówce. Mnóstwo przedszkolaków i towarzyszących im mam, babć, dziadków, tatusiów. Zatem jak można się spodziewać pomocników było co nie miara. Pomoc jednak przydawała się jedynie od czasu do czasu, ponieważ Mali Kucharze perfekcyjnie radzili sobie z zadaniami. A więc: odczytywali ilości cukru zawarte w produktach i układali piramidy z kostek. Rodzice byli zaskoczeni jego ilością w produktach nawet powszechnie uznawanych jako zdrowe. Po zabawie pestkami i nasionami, nastąpił czas ich zmielenia i wymieszania z pozostałym składnikami. Oczywiście zdrowymi, z których przygotowane zostały CZEKOLADOWE KULI MOCY. Najważniejsze, że wszyscy zachwyceni byli ich smakiem.

 

 

NOWY WIŚNICZ

Dziś z radością zostałam przywitana przez 3 grupy przedszkolaków i ich rodziny w wiśnickim przedszkolu. Dlatego po kilku słowach do dorosłych uczestników przystąpiliśmy do części praktycznej. Dzieci radziły sobie doskonale. Na koniec najbardziej oczekiwany moment. A więc  – smakowita degustacja. A gdyby komuś zaginął przepis – zajdzie go tutaj.

NOWY WIŚNICZ – kolejne grupy

W progu przedszkola powitała mnie zadowolona babcia – uczestniczka wczorajszych warsztatów. Oznajmiła, że jej wnuczka  odmówiła picia wody smakowej. Zażyczyła sobie wodę mineralną. To cieszy, że nawet taka jednorazowa edukacja pozwala dzieciom dokonywać zdrowszych wyborów. Zatem kontynuuję rozpoczęte dzieło. Dzisiaj dominują tatusiowie i dziadkowie – wspierają swoją obecnością małych MasterCheef. Mamusie i babcie też służyły dyskretną pomocą swoim pociechom. Uczestnicy dowiedzieli się ile cukru zawierają niektóre produkty. Poznali nowe produkty spożywcze. Poza tym poćwiczyli zdolności kulinarne: mielenie, blendowanie, mieszanie, formowanie. Zabawy było co nie miara. Oczywiście na koniec odbyła się smakowita degustacja przyrządzonych łakoci.

Polub i sledz Nas: