Warzywne PIZZERINKI

Warsztaty kulinarne dietetyczne

Warzywa w ciekawym wydaniu

ale

Najpierw słodycze

Cykl warsztatów jest tak zaprojektowany, by od słodkości, poprzez owoce dojść do warzyw.

Zatem w pierwszej kolejności wykonujemy z dziećmi zdrowe słodycze. Bardzo smaczne ale składające się z wyłącznie zdrowych produktów. Często dzieci ich nie znają. Ale oswajają się z nimi podczas pracy. Przeto pierwsze pierwsze „koty za płoty” – dzieci poznały edukatora, nowe produkty, zaangażowały się w wykonanie potrawy, która okazała się smaczna.

Teraz owoce

W kolejnym kroku dzieci zapoznają się różnymi owocami i wykonują z nich kolejną smaczną potrawę, znowu o atrakcyjnym dla nich smaku – słodkim.

Wreszcie warzywa

Tym szlakiem dzieci podążają w kierunku spożycia warzyw. Produktów trudniej akceptowalnych w preferowanym przez dzieci menu. Na warsztatach pierwszy kontakt z warzywami jest bardzo ciekawy – w przepysznych, dobrze kojarzonych PIZZERINKACH. Dlatego efekty są rewelacyjne. Wszystkie dzieci, które uczestniczyły w poprzednich zajęciach z ochotą tworzą kolorową pizzę, gdzie kolory nadają właśnie warzywa. Wszystkie warzywa, które nie zmieściły się na PIZZERINKACH, młodzi smakosze szybko zmiatają do swojej buzi. Czas gdy pizza się piecze jest wypełniony opowieściami o pochodzeniu pizzy. Dzieje się też coś ciekawego. Mali kucharze z zainteresowaniem obserwują rosnące drożdże. Ostatnim punktem programu jest smakowita degustacja. I to degustacja miedzy innymi warzyw.

Przepis

A oto przepis

 

Polub i sledz Nas: